Zabawy z małym dzieckiem są bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Kiedy jednak maluch zaczyna rozumieć otaczający go świat, do zabawy można wpleść różne elementy, dzięki którym przekażemy informacje o tym, w jaki sposób należy żyć, by cieszyć się na przykład dobrymi relacjami z innymi i by pomagać naszemu środowisku.

W księgarniach można znaleźć wiele książeczek, które w prosty i czytelny sposób pokazują dzieciom, że choć ludzie mogą różnić się kolorem skóry czy miejscem pochodzenia, to wszyscy jesteśmy równi i wszystkim należy się taka sama doza szacunku. Inne książeczki skupiają się na tematyce ekologicznej, czyli pokazują, w jaki sposób każdy z nas może dbać o środowisko naturalne.

Warto dodać, że takie publikacje posiadają bardzo ciekawą szatę graficzną i formę. Często są w nietypowym kształcie i formacie. Oprócz książeczek, istnieją również programy telewizyjne i bajki, w tym kultowe już przygody Kapitana Planety, które również zachęcają dzieci do ekologicznego trybu życia.

Pamiętajmy jednak, że to zawsze rodzice są największym wzorem dla dzieci i to właśnie od nich uczą się one zachowań. Segregujmy więc śmieci, a podczas weekendu planujmy raczej rowerowe wycieczki za miasto, niż przejażdżkę samochodem do centrum handlowego. Warto również uczestniczyć w różnych festynach i piknikach organizowanych dla dzieci przez zaangażowanych ekologów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close