Jak mądrze edukować?

Edukacja to nie tylko nauczanie teoretycznej wiedzy z zakresu fizyki, matematyki, czy języka obcego. W szkołach, a nawet już i w przedszkolach powinno się przekazywać również taką wiedzę, która pozwoli lepiej funkcjonować w społeczeństwie i zadbać o otoczenie.

Jednym z obszarów, które wymagają takiej wczesnej edukacji jest bez wątpienia ekologia. Im wcześniej dzieci przyswoją sobie wiedzę o prawidłowych zachowaniach i poznają zagrożenia, na jakie wystawione jest nasze środowisko, tym łatwiej będzie im być świadomymi obywatelami w życiu dorosłym. Taka wczesna edukacja może przybierać różne formy.

Z pomocą przychodzą również animowane bajki, w których superbohaterowie, tacy jak chociażby słynny Kapitan Planeta walczą o zachowanie środowiska naturalnego. Dobre efekty przynosi również zabieranie dzieci na tematyczne wycieczki, podczas których na własne oczy mogą się przekonać, w jakim stopniu jest zniszczona otaczająca je przyroda i w jaki sposób mogą jej pomóc.

Istnieje wiele organizacji pozarządowych, które zajmują się organizowaniem darmowych lekcji i pokazów dla dzieci, podczas których te mogą zobaczyć, na czym polegają zadania ekologów i w jaki sposób można im pomóc. Dobrym pomysłem jest również szkolna zbiórka makulatury. Dzięki niej dzieci mogą przynieść do domu zwyczaj regularnej segregacji śmieci.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2019 Kapitan planeta. Wszystkie prawa zastrzeżone.