obsługa programów obsługa programów lojalnościowych programy lojalnościowe

Organizacje zajmujące się ochroną środowiska starają się dotrzeć do jak największej ilości osób ze swoim przesłaniem poprzez różnego rodzaju akcje informacyjne. Mają one na celu promowanie takich zachowań, jak chociażby segregacja odpadów czy też oszczędzanie energii.

Aby przykuć uwagę odbiorców organizacje te decydują się nierzadko na oryginalne uliczne plakaty czy hasła reklamowe prezentowane w radiu i telewizji. Dzięki nim do zbiorowej świadomości przedostają się informacje o tym, jakie nawyki warto w sobie wyrobić, by przyczynić się do poprawy naszego środowiska.

Takie treści najłatwiej przyswoić sobie w młodym wieku, o czym dobrze wiedzieli twórcy animowanej bajki dla dzieci „Kapitan Planeta i Planetarianie”. Ta bardzo popularna, również w Polsce, kreskówka promowała ekologiczny sposób życia oraz pokazywała zagrożenia, jakie stwarzają na przykład nowe inwestycje, takie jak budowa nowych fabryk, nieposiadających odpowiednich instalacji chroniących lokalne wody przed zanieczyszczeniem.

Ta popularna bajka pomogła zaszczepić w wielu dzieciach świadomość ekologiczną. Dodatkowym plusem bajki było to, że choć tytułowy Kapitan Planeta był superbohaterem, to jego pomocnikami były zwykłe nastolatki, mogące stać się wzorem dla każdego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close